Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

ŞekeR çıLgını

2 posters
YazarMesaj
Hira Jane Michiyo
I. Sınıf Slytherin Öğrencisi
Hira Jane Michiyo

Kadın Mesaj Sayısı : 63
Evcil Hayvanı : KöpekCK~
Rp Sevgilisi : yok~xD OLsa canıma minnet:D

ŞekeR çıLgını Empty
MesajKonu: ŞekeR çıLgını   ŞekeR çıLgını Icon_minitimeCuma Ocak 16, 2009 12:38 pm

YeR:BaLyumruk

KuRgu:Tam biR şekeR canavaRı oLan HiRa baLyumrukta vakit öldürürken CLaiRe ile karşılaşır.Bu karşılaşma büyük biR aRkadaşLık başLatıR veya düşmanLık

OyuncuLaR:HiRa Michiyo~Claire Luxmore

HiRa şeker kokuLu dükkandan içeRiye daLdı.İçeride biR bayan ona bakıyoRdu.ŞeKeRLeri göRen HiRa hemen kadının suRatına biLe baKmadan şeKeRLere doğRu atLadı.Hepsi çok lezzetLi görünüyordu.BiR tane denemk için:

--BakaR mısın?! BiR tane deneyebiLirim soRun oLmaz deĞiL mi? dedi.Kadın HiRa'nın konuşma taRzını beğenmemiş gibi görünüyordu.SuRatındaki tatLı güLümseme biRden yok oLdu.HiRa'ya çıkışmayı deneyeceKti:

--DeneyebiLiRsin.Ama bir dahaKine daha dikkatLi konuşmanı tavsiye edeRim. dedi.HiRa kendini aLay konusu gibi hissetti.Yanındaki çıRak çocuK kıkıRdıyordu.Hatta KıkıRdamaktanda öte aRtıK kahkaLara boğuLmuştu.SiniRi gittikçe taşıyordu.Yanında duRan şekeR kutusundan biR avuç aLdı ve hepsini ağzına attı.Ha?!.Çok gaRip tadLarı vardı.BibeRLi,soğanLı,sabunLu,acayip tuzLu tadLaRı tektek deneseydi beLki güzeL oLabiLiRdi ama şimdi çok berbat oLmuştu.Etrafına bakınıyordu.KahkahaLaRLa güLmeye başlayan çocuk şimdi dahada fazLa güLüyordu.Kadının ona kötü bakması üzeRine hemen güLmeyi bıRaktı ve HiRa'ya biR baRdaK uzattı.HiRa bardağı eLinden çekmeye çaLışırken içindeki su yeRe döküLdü.Etraftaki heRkes oRaya bakıyoRdu şimdi.

İLerden kahveRengi saçLı değişik göRünümLü biR kız yanLız başına oturduğu masadan kaLktı ve oLay yerine doğru geLdi.HiRa'nın geLdiğinden beRi dikkatini çeken kız şimdi yanındaydı.BeLkide onunLa konuşma şansı buLacaktı.Kız her ne kadar gıcık göRünümLüde oLsa HiRa'nın sağı soLu beLli oLmazdı.Nefret ettikLeRİne biLe ısındığı oLuyordu...

En son Hira Michiyo tarafından Cuma Ocak 16, 2009 4:22 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Lauren C. Silver
II. Sınıf Gryffindor Öğrencisi
Lauren C. Silver

Kadın Mesaj Sayısı : 56
Asa : Söğüt, 25 cm, incecik ve esnek, tek boynuzlu at tüyü

ŞekeR çıLgını Empty
MesajKonu: Geri: ŞekeR çıLgını   ŞekeR çıLgını Icon_minitimeCuma Ocak 16, 2009 1:09 pm

Hogsmeade'de vakit öldürmek için dolaşıyordu Claire. Gözüne çarpan, renkli tabelalı dükkanlara dalıyordu.Bu sefer karşısına çıkan dükkan sadece renkli görüntüsüyle değil tatlı kokusuyla da Claire'i içeri davet eder gibiydi.Claire hemen içeri girip çeşit çeşit şekerleme aldı.Yürürken yemek yemeği hiç sevmediği için şekerlemelere en yakın masaya kuruldu.

Biraz sonra içeriye süratle bir kız daldı. O da Claire gibi şekerlerin çekici kokusuna yenik düşmüş olmalıydı.Satıcı kadınla biraz konuştuktan sonra küçük çırak çocuk kıkırdamaya başladı.Claire çocuğun şekerlemeler yüzünden güldüğünü düşünsede diğer kız böyle düşünmüyor gibiydi.

Claire olaylara karışmayı pek sevmezdi.Ama içinden bir ses şekerlemeleri avuç avuç ağzına tıkan kızı uyarması gerektiğini söylüyordu.Kızın olduğu yere gelince ona dönüp:
Ben en çok pembe ve parlak turuncu olanları sevdim tatları nefis! dedi.

Kendini biraz ukala gibi hissetti.kız yaşça biraz küçük gibiydi ve davranışlarıyla kendini rezil edebilirdi.Hogwarts'ta bu kızı önceden görmediği için onun yeni başliyacağını tahmin etti.

Biraz şekerleme almadan ordan çıkabileceğini zannetmiyordu."Sanırım lila deniyeceğim" diye mırıldandı satıcıya dönerken...
Hira Jane Michiyo
Hira Jane Michiyo

ŞekeR çıLgını Empty
MesajKonu: Geri: ŞekeR çıLgını   ŞekeR çıLgını Icon_minitimeCuma Ocak 16, 2009 7:35 pm

O olayın karmaşası hala aklındaydı.Ama sonradan yanına gelip ''Ben en çok pembe ve parlak turuncu olanları sevdim tatları nefis!''diyen kıza takmıştı.Böyle olması hiç hoşuna gitmiyordu.Kızı sürekli göz hapisinde tutuyordu ve olanları unutmuştu bile.Şimdi şişman kadın ona fiyatı ödemesi gerektiğini söyleyen bakışlarla bakıyordu ama Hira daha fazla kalmak istiyordu.Kadının eline yüklü bir miktar para tutuşturdu ve dalga geçer bir bakışla:Üstü kalsın önemi yok.Olanlar problem değil dimi?dedi.Sonra onu sinir eden ve sürekli gülen çocuğa hafifçe ve çaktırmadan vurdu.

Bakışları yine kaymıştı.Kızın adını çok merak ediyordu.Ondan yaşça büyük görünüyordu ama farketmezdi aynı kafadan olsun yeterdi.Kız oldukça şık görünüyordu.Sonra şekerlerin yanında şişman satıcıya doğru ''Sanırım lila deniyeceğim" diyen kızı gördü ve Biraz da bana benden olsun.Bu herzamankinden bencil ve şımarıkça bir davranış oldu ama Hira takmadı.Sonra suratındaki ifade değişmiş kıza yöneldi ve:Merhaba!Buralarda takılıyordum öyle.Sonra senin tavsiyeni düşündüm ve bunun karşılığı beraber biraz şeker yiyelim dedim.Şuradaki masaya oturalımmı?Ahh sakıncası yoksa.''dedi.Kızın gözlerine bakıp ''evet demesini bekliyordu.Hayır derse itiraz edecekti.
Lauren C. Silver
Lauren C. Silver

Kadın Mesaj Sayısı : 56
Asa : Söğüt, 25 cm, incecik ve esnek, tek boynuzlu at tüyü

ŞekeR çıLgını Empty
MesajKonu: Geri: ŞekeR çıLgını   ŞekeR çıLgını Icon_minitimeCuma Ocak 16, 2009 7:58 pm

Claire "Sanırım lila deniyeceğim" derken yanına biraz alıp orayı hemen terk etmeyi planlıyordu.Fakat yanındaki, fazla süslü sarışın kız biraz da bana benden olsun dediği zamn Claire'in yüzündeki ifadeyi görmek gerekirdi.Tek kaşı havaya kalkmıştı ve bakışları kızı garipser gibiydi.Claire'in bu ifadesine karşılık olarak sarışından şu sözler duyuldu:Merhaba!Buralarda takılıyordum öyle.Sonra senin tavsiyeni düşündüm ve bunun karşılığı beraber biraz şeker yiyelim dedim.Şuradaki masaya oturalımmı?Ahh sakıncası yoksa.

Claire önce satıcıya dönüpBir paket pembe şekerleme lütfen dedi ve ardından kıza Ah çok teşekkür ederim ama ben şekerlemelerimi yedim.Belki başka bir zaman beraber atıştırabiliriz diye cevap verdi.
Pembe olanları daha sonra yemek için almıştı. Kızla Hogwarts'ta karşılaşacakları muhakkaktı.Gryffindor'a seçilirmiydi acaba? Belki.

Edit: Rp'lerde smiley kullanmak kesinlikle yasaktır! E.J.B.
Hira Jane Michiyo
Hira Jane Michiyo

ŞekeR çıLgını Empty
MesajKonu: Geri: ŞekeR çıLgını   ŞekeR çıLgını Icon_minitimeCuma Ocak 16, 2009 8:08 pm

Çok sinirlenmişti teklifine hayır demişti.Israr etmekten vazgeçti.Ona çok çirkinmiş gibi baktı.Sinirini birilerinden çıkarmaya çalışıyordu ama kim nerden bulacaktı o kişiyi satıcılara daha fazla bulaşırsa kovulabilirdi oradan.Birde sonunda kızın kapıyı çarpıp dışarı çıkması onu iyice sinirlendirmişti.Resmen burnundan soluyordu.

Hemen etrafta kendine tatlı bir çocuk aramaya başladı.Onun yanına gidip biraz sohbet edip kendini yatıştıracaktı.Hem belki numarasınıda alırdı.Cam kenarında tek başına oturan tatlı bir çocuk gördü.Aslında büyük görünüyordu ama çocuğa yaklaştı.Biraz sohbet etti.Sarışın erkeklere bayılırdı.Burada ilk tanıştığı doğru düzgün insandı herhalde.Kafasındakileri dağıtınca çocuktan telefon numarasını istedi.Ona kıkırdayan küçük çırağa biraz bahşiş verdi tam kapıya gelmiştiki arkadan bir ses duydu.Yeni tanıştığı arkadaşı ona sesleniyordu ama gürültüden ne dediğini duyamıyordu.

Hemen acele bir cevap verdi.''Bende seni bir daha görmek isterim.Sonra görüşürüz.''Çok uydurma bir cevap olmuştu acaba çocuk ona ne demişti?!.

ŞekeR çıLgını
1 sayfadaki 1 sayfası